Dijital Dönüşüme Uyum Masası

Dijital Dönüşüme Uyum Programı

Mesleğinizi geleceğe taşıyan Dijital Dönüşüm Uyum Programı, yaşadığımız dijital dönüşüm çağında işinizi ve değişimi kolayca yönetebilmeniz için sizleri yeni uygulamalarla buluşturuyor. Avukatlık mesleğinde faydalı olacak yaratıcı ve yenilikçi ürünler hakkında bilgilendirmeleri ve ürünlerin kullanımına dair sunumları ile AYTAD sizler için dijital dönüşümü kolaylaştırıyor.

E-Katip

Avukat Kâtibi; avukatın almış olduğu davaların kalem müdürlüklerindeki evraklarını takip eden, icra dosyalarını yürüten, adliyeye giderek dava işleriyle ilgilenen ve avukatın yapacağı işlemlerde avukata yardımcı olan kişidir. Avukatların sekreterlik, danışmanlık ve yardımcılık işlerini yürüten katiplerden oluşan AYTAD bünyesindeki E-Katip uygulamasıyla dernek üyelerine özel bir platform hayata geçiriliyor. Bu uygulama ile AYTAD üyelerinin Türkiye’nin her ilinde bir katibi olmasını sağlayarak kategorilerine göre her türlü evrak işleri için artık adliyelere gitmek zorunda kalmamalarını hedefliyoruz.

Akıllı Rehber

Özellikle mesleğe yeni başlayan Avukatlar için AYTAD üyelerine sunduğumuz Akıllı Dilekçe uygulaması ile, mahkeme dosyasına sunulacak dava dilekçesinden cevap dilekçesine, delil listesinden beyan dilekçesine dair tüm dilekçelerle ilgili örneklere kolaylıkla erişim imkanı sunulmaktadır.
Meslek hayatları boyunca binlerce dilekçe yazması gereken Avukatlar için, içeriklerine göre dilekçelerde kullanılacak dilden, yazı tipine, hizalamadan dilekçeye eklenecek görsel öğelere kadar pek çok alanda örneklerin yer alacağı Akıllı Dilekçe uygulaması sayesinde, üyeler online olarak özenli dilekçeler hazırlayabilme imkanına sahip oluyorlar.

YASAL UYARI
Sitemizde yayınlanan örnek dilekçeler sadece hukukçuların kullanımı içindir. Örnek dilekçelerin düzenlenmesi hukuki bilgi gerektirdiğinden bu dilekçelerin vatandaşlar tarafından düzenlenmesi hak kaybına neden olabilir. Örnek dilekçelerin kullanımı nedeniyle AYTAD hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Siteye girerek ve dilekçeyi görüntüleyerek bu kuralları kabul etmiş sayılırsınız.

Akıllı sözleşmeler uygulaması AYTAD üyeleri için; bir sözleşmenin icrasını veya müzakeresini uygulamanın dijital olarak kolaylaştırmak amacıyla online örneklerden tasarlanmıştır. Akıllı sözleşmeler sayesinde AYTAD üyeleri; her biri alanlarında uzman avukatlar tarafından hazırlanmış sözleşme örnekleri üzerinden online olarak yeni sözleşmeler hazırlayabilecekler.

YASAL UYARI
Sitemizde yayınlanan örnek sözleşmeler sadece hukukçuların kullanımı içindir. Örnek sözleşmelerin düzenlenmesi hukuki bilgi gerektirdiğinden bu sözleşmelerin vatandaşlar tarafından düzenlenmesi hak kaybına neden olabilir. Örnek sözleşmelerin kullanımı nedeniyle AYTAD hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Siteye girerek ve sözleşmeleri görüntüleyerek bu kuralları kabul etmiş sayılırsınız.